Turkish Azerbaijani Bulgarian English French German Greek Macedonian Romanian Russian Serbian Spanish

EN ÇOK SATILANLAR

Yeni Sezon Fidanlar

tüplü ceviz fidanı

Aynı Gün Kargo!

aynı gün kargo
Mesai saatleri içerisinde siparişini verdiğiniz tüm tüplü ceviz fidanlarını aynı gün indirimli olarak kargoya veriyoruz.

Sertifikalı Satış

sertifikalarımız

Güneş Fidancılık

füab
Firmamız Güneş Fidancılık Füab Fidan Üreticiler Alt Birliği Üyesi olmak ile birlikte sektörünün zorunlu kıldığı, Bandırma Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Todab ve UİB üyesidir. Üretimlerimiz ziraat mühendislerimiz aracılığı ile Tarım Bakanlığı kontrolünde gerçekleşmektedir.

Tüplü Ceviz Fidanının Avantajları

Tüplü ceviz fidanı ile açık ceviz fidanı arasındaki fark tüplü ceviz fidanının kapalı olmasıdır. Tüplü ceviz fidanın kökü kapalıdır. Bildiğimiz açık fidanların aksine tüplü ceviz fidanı kapalı olarak satın alınır ve kapalı olarak ekilir.

Bu özelliği ile son yıllarda oldukça tercih edilen tüplü ceviz fidanları aşılı olarak sunulmaktadır. Ceviz yetiştirmek oldukça zorlu bir iş olduğundan tüplü ceviz fidanları farklı bir alternatif sunmakta ve ceviz yetiştirmek isteyenler için bir seçenek oluşturmaktadır.

Tüplü Ceviz Fidanı Avantajları

Tüplü fidanı avantajları arasında en önemlisi,  dikim uygulamalarında yılın her zamanında bunlarla uygulama çalışmalarının yapılabilmesidir. Yani bunlar çıplak köklü fidanlarda olduğu gibi belli dikim mevsimine tabi değildirler.

  • Pazarlama mevsimi ve zaman uzundur.
  • Her mevsim dikim yapılabilir.
  • Ambalaj ve kullanımı kolaydır.
  • Satış yerinde bakımı (sulama ve gübreleme) kolaydır, gömü v.s. dertleri yoktur.
  • El değiştirme esnasında az zarar görür.
  • Esasen tüplü fidana karşı işçi daha ihtimamlı şekilde davranır.
  • Tüpteki fidanlar aşılı olduğu için dikilen yerde 3 yıl çerisinde moral meyvesi vermesi
  • Kapta/Tüpte toprağa nazaran daha hafif bir yetişme ortamı bulunduğu için topraklı fidandan daha kolay ve ucuz taşınması mümkündür.

Tüplü Ceviz Fidan Çeşitleri

Tüplü ceviz fidanları piyasada birçok çeşit halinde bulunmaktadır.

Tüplü ceviz fidan çeşitleri ;

Chandler ceviz fidanı çok tutulan bir fidandır. Chandler ceviz fidanı erken meyve verme özelliği ile bilinir. Geç donlara karşı da çok dayanıklıdır ve uzun ömürlü bir üründür.

Fernor ceviz fidanı bahar aylarının donlarına karşı dayanıklılık gösterir. Geç çiçeklenen bir üründür. Bu fidandan yetişen cevizlerin kabukları çabuk soyulur ve çok lezzetlidirler.

Fernette ceviz fidanı bir diğer tüplü fidan çeşididir. Yüksek rakımlı alanlara ekilir ve geç çiçek açar. Karasal iklimin olduğu bölgelerde daha verimlidir.

 

Şebin ceviz fidanı yerli ceviz fidanları arasında en verimli olan üründür. Suya ve güneşe karşı hassas olduğundan özenli bakım ister. Erken meyve veren ceviz fidanları arasında yer alır

Kurumsal

güneş

Güneş Fidancılık olarak fidancılık sektöründe yılların verdiği bilgi ve deneyime dayalı olarak çalışmaya devam ediyoruz.

Devamı

İstatislikler

3653134
Bugün :
Dün :
Bu Hafta :
Geçen Hafta :
Bu Ay :
Geçen Ay :
Tüm Zamanlar :
8400
14352
22752
3535442
353385
592879
3653134

IP: 3.239.59.31
Server Time: 2023-09-26 14:43:32

Hızlı İletişim

İhsaniye Mahallesi 
41. Sokak No: 42 
Bandırma Balıkesir 10200 Türkiye

Ofis Tel          : 0266 718 49 68
Mümin KARGI : 0535 799 87 71

Müjdat KARGI : 0535 764 51 88